Dobre wiadomości.    2018-11-05

Drodzy Państwo, mamy przyjemność poinformować, że w perspektywie kilku najbliższych dni rozpoczniemy wydawanie kluczy do Waszych mieszkań. Oczekujcie zatem kontaktu z naszej strony.


Nowa Perspektywa Osiedle Leśna.    2018-10-30

Nowa Perspektywa - Osiedle Leśna. Zgodnie z zapowiedziami prezentujemy wizualizację naszego najnowszego dziecka - Osiedle Leśna. Wkrótce więcej informacji.
Stalowa Wola poszerza Perspektywę o trzeci blok.Przy ul. Orzeszkowej powstanie trzeci blok komunalny czynszowy. Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej zaprezentował radnym koncepcję nowego budynku mieszkalnego w ramach projektu „Z perspektywą w Stalowej Woli”. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem terenu pod inwestycję.

Trzeci blok komunalny z opcją dojścia do własności powstanie na terenie obok parkingu przy ul. Orzeszkowej. Jak zapowiedział włodarz miasta, będzie to blok trzyklatkowy z czterema kondygnacjami oraz z poddaszem użytkowym i piwnicą w niskim parterze. W ramach inwestycji powstanie 36 nowych mieszkań z balkonami: 10 dwupokojowych, 22 trzypokojowe i 4 mieszkania czteropokojowe. Na trzecim piętrze znajdą się mieszkania z antresolą.

– Ten podział bloku jest wynikiem zapotrzebowania, które wynikało z ankiet i ze zgłoszeń mieszkańców do dwóch poprzednich bloków. Zainteresowani wskazali na chęć nabycia średnich i małych mieszkań – poinformował prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Pod względem estetyki trzeci blok nie będzie odbiegał stylistyką i standardami od dwóch pozostałych i zostanie wkomponowany w architekturę osiedla.

– Mamy ponad 100 rodzin, które znajdują się na liście rezerwowej z pierwszego naboru, więc uważam, że nie ma się nad czym zastanawiać i trzeba budować, zwłaszcza, że to jest zamknięcie możliwości dalszego wejścia w teren na tym osiedlu – zwrócił się do radnych Lucjusz Nadbereżny. – Na ręce radnej Urszuli Serafin-Bąk, ale również mieszkańców tego osiedla, złożyłem zobowiązanie, że nie będzie dalszej ingerencji w teren. Las na ścianie nowych bloków jest strefą ochronną od naszych zakładów przemysłowych i w tym miejscu wyczerpaliśmy możliwości rozbudowy osiedla, a więc ten blok byłby ostatnim w tej części miasta – tłumaczył prezydent Stalowej Woli.

Jeżeli radni wyrażą zgodę na inwestycję, to Miejski Zakład Budynków, który jest liderem tego projektu, przygotuje koncepcję finansową, pełen projekt techniczny, wykonawczy i na wiosnę przyszłego roku rozpocznie się budowa nowego bloku.

Dodatkowo, jak zapowiedział włodarz Stalowej Woli, w przygotowaniu jest najważniejszy plan długofalowy dotyczący budownictwa mieszkaniowego w mieście – projekt osiedla Leśna.


źródło: https://www.stalowawola.pl/stalowa-wola-poszerza-perspektywy-o-trzeci-blok/


Drugi etap Programu „Z Perspektywą w Stalowej Woli” – Osiedle „Leśna”


 Z przyjemnością informujemy, że w ramach Stalowowolskiego Programu “Z Perspektywą w Stalowej Woli” rozpoczęliśmy prace koncepcyjne budowy nowego osiedla w Stalowej Woli przy ulicy Leśnej. W ramach tej największej od lat inwestycji mieszkaniowej w Stalowej Woli powstanie spójne architektonicznie osiedle, którego rozkład i infrastruktura zapewni mieszkańcom wyjątkowy komfort oraz estetykę. Projektujemy piękne bloki o funkcji mieszkaniowej oraz mieszkaniowo-usługowej o łącznej liczbie lokali sięgającej 600. Na terenie osiedla znajdą się przystanki autobusowe, obszerne parkingi, altanki śmietnikowe, plac zabaw dla dzieci oraz szereg obiektów małej architektury użytkowej. Dopełnieniem inwestycji będzie miejskie żłobko-przedszkole. Osiedle od strony linii kolejowej oddzielać będą wysokie ekrany akustyczne oraz pas wysokiej zieleni. Lokalizacja osiedla “Leśna” zagwarantuje mieszkańcom znakomity dojazd z głównej ulicy Staszica, która już niedługo, w związku z budową miejskiej obwodnicy będzie odciążona z ruchu tranzytowego. W bezpośrednim sąsiedztwie planowanego osiedla znajduje się park miejski, szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące, szpital, stacja paliw oraz restauracja MC Donalds i powstający sklep sieci Lidl. Planowane lokale użytkowe zapewnią mieszkańcom liczne usługi, które będą uzupełnieniem i tak bogatej już oferty osiedla “Leśna”. Liczymy na Państwa spore zainteresowanie. Planowane rozpoczęcie prac nastąpi już w przyszłym roku. Umowy z przyszłymi lokatorami planujemy podpisywać już w pierwszej połowie roku 2019!
   Pragniemy również poinformować, że ruszyły również prace koncepcyjne dla budowy trzeciego i ostatniego zarazem bloku czynszowego przy ulicy Orzeszkowej. Szczegóły tej inwestycji już niedługo!
   Oferta osiedla Leśna oraz trzeciego bloku przy ulicy Orzeszkowej skierowana jest do wszystkich zainteresowanych, niemniej pierwszeństwo przydziału będą mieć małżeństwa/osoby, które aplikowały do udziału w naszym pierwszym, pilotażowym etapie Programu i które zostały wpisane na listę rezerwową. Zatem osoby te mogą liczyć, że już niebawem staną się użytkownikami i przyszłymi właścicielami naszych nowych czynszowych mieszkań. 
 Małżeństwa/osoby które na chwilę obecną nie zostały zakwalifikowane do udziału w Programie z powodu braku stabilnej zdolności płatniczej będą mogły aplikować do udziału w kolejnych jego etapach, a ich sytuacja finansowa będzie analizowana ponownie na dzień rozpoczęcia procesu kwalifikacji z uwzględnieniem wszystkich nowych okoliczności zawodowo-finansowych, jak podjęcie pracy, zmiana wysokości uposażenia, nowe dodatkowe źródła dochodów rodziny etc. Ponadto osoby te otrzymają dodatkowy jeden punkt do swoich aplikacji. Jednym słowem, nikt nie jest bez szans!

 Wszystkie nowe informacje w sprawie kolejnych etapów Programu będziemy prezentować Państwu na bieżąco, tak więc odwiedzajcie naszą stronę regularnie.

Pozdrawiamy
Z Perspektywą w Stalowej Woli


Punktacja wniosków do udziału w Programie „Z Perspektywą w Stalowej Woli”

 Szanowni Państwo,

 Załączamy poniżej listę Waszych wniosków z przyznaną przez Komisję Kwalifikacyjną punktacją. W pierwszej kolumnie znajdziecie numer swojego wniosku, który każdy z Was otrzymał w chwili składania aplikacji, w drugiej kolumnie znajdują się naliczone przez Komisję punkty. Przypominamy, że zgodnie z postanowieniami Regulaminu, punktacja nie jest jedynym elementem wypływającym na decyzje o Waszym udziale w Programie. Podstawowym czynnikiem do podjęcia takiej decyzji była tu stabilna zdolność płatnicza. Informacje o zdolności płatniczej lub jej braku każdy z Was otrzymał lub w najbliższych dniach otrzyma w pisemnym zawiadomieniu o decyzji Komisji Kwalifikacyjnej.


Lista wniosków z punktacją

Pozdrawiamy
Z Perspektywą w Stalowej Woli


Posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej

 Drodzy Państwo,

 Komisja Kwalifikacyjna Programu „Z Perspektywą w Stalowej Woli” zakończyła kolejny etap swojej pracy, tym razem ten najbardziej przez Was wyczekiwany. Przez prawie osiem tygodni analizowaliśmy złożone wnioski pod kątem spełniania kryteriów określonych w Regulaminie. Komisja nasza zbierała się kilka razy w tygodniu, bo trudnej i analitycznej pracy było naprawdę dużo. Każdy Wasz wniosek sprawdzany był dwukrotnie, by móc z pełnym przekonaniem powiedzieć, że nie przeoczyliśmy żadnego faktu, który mógłby mieć wpływ na decyzję o ewentualnym przydziale mieszkania. Przyznajemy, że wielokrotnie staliśmy w obliczu bardzo trudnych wyborów. Pamiętajcie proszę, że mieszkań jest 96 a chętnych do udziału w Programie było trzy razy tyle…

 W chwili obecnej do wszystkich wysyłamy pisemne zawiadomienia i liczymy że trafią do Was jeszcze w tym tygodniu. Dla osób spełniających kryteria Programu oznaczać to będzie albo decyzję o przydziale mieszkania, albo decyzję o wpisaniu na listę rezerwowych. Wpisanie na rzeczoną listę rezerwowych oznaczać będzie, że Wasze aplikacje będą mieć pierwszeństwo do udziału w drugim etapie Programu, nad którym pracę już zaczęliśmy. Przygotowujemy obecnie koncepcję techniczną dla kolejnego, trzeciego już bloku przy ulicy Orzeszkowej, a ponadto rozpoczęliśmy prace nad projektem całego osiedla mieszkaniowego przy ulicy Leśnej. Tak więc dla „rezerwowców” perspektywa otrzymania kluczy do własnego M w Stalowej Woli jest już wyłącznie kwestą czasu.

Trzymamy kciuki za każdego z Was

Pozdrawiamy

Z Perspektywą w Stalowej Woli


Posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej

 W ubiegłym tygodniu nasza Komisja zebrała się dwukrotnie. Obydwa posiedzenia poświęcone były sprawom organizacyjnym, ale również, co na pewno interesuje Was najbardziej, rozpoczęła się analiza Waszych wniosków.

 Funkcję Przewodniczącego Komisja powierzyła mec. Markowi Strzałkowskiemu, a funkcję Wiceprzewodniczącego Pani Agnieszce Dąbek.

 W pierwszej kolejności będziemy sprawdzać wszystkie aplikacje pod względem formalnym, liczyć zdolność płatniczą oraz punktację. Pracy jest naprawdę bardzo dużo, stąd od tego tygodnia Komisja będzie zbierać się trzy razy w tygodniu. Dopiero po zakończeniu tego etapu będziemy mogli przystąpić do przydziałów mieszkań.

O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.


Powołanie Komisji Kwalifikacyjnej

 W dniu 28 marca 2018 roku powołana została Komisja Kwalifikacyjna Programu "Z Perspektywą w Stalowej Woli" w składzie:

1. mec.Marek Strzałkowski - Radca Prawny
2. Stanisław Sobieraj - Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli
3. Sławomir Szkutnik - Przedstawiciel Prezydenta Miasta Stalowej Woli
4. Agnieszka Dąbek - Pracownik MZB Sp z o.o.
5. Marta Drabik - Pracownik MZB Sp z o.o.

Na dzień 3 kwietnia 2018 roku wyznaczono termin kolejnego posiedzenia Komisji o charakterze organizacyjnym
O wszelkich ustaleniach oraz kalendarzu pracy Komisji będziemy informować Was na bieżąco.


Pierwsze Posiedzenie Komisji Kwalifikacyjnej

Zakończenie pierwszego etapu rekrutacji

 W dniu 28 marca 2018 roku o godzinie 10 w siedzibie naszej Spółki nastąpi powołanie składu Komisji Kwalifikacyjnej Programu "Z Perspektywą w Stalowej Woli" oraz pierwsze jej posiedzenie o charakterze organizacyjnym. Po powołaniu Komisji, na naszej stronie internetowej przedstawimy jej skład oraz kalendarz posiedzeń na najbliższe tygodnie.

 Analiza Państwa wniosków i pierwsze przydziały już niebawem!


Nabór wniosków - Informacje

Zakończenie pierwszego etapu rekrutacji

 W dniu 28 lutego 2018 roku zakończył się pierwszy etap rekrutacji kandydatów na uczestników Programu Z Perspektywą w Stalowej Woli. Łącznie 287 osób/rodzin złożyło zgodny z Regulaminem akces do uczestnictwa w Programie. Osoby te będą ubiegać się o przydział mieszkania.

 Kandydaci, którzy zgłosili swój udział ostatniego dnia trwania rekrutacji, tj 28 lutego, mają wskazany dzień 14 marca 2018 jako ostateczny termin złożenia kompletu wymaganych dokumentów uzupełniających. Po tym terminie Komisja Kwalifikacyjna Programu rozpocznie analizę złożonych wniosków. Pierwsze posiedzenie Komisji odbędzie się jeszcze w marcu.

 Jeżeli po przeprowadzeniu przez Komisje pełnego procesu kwalifikacji pozostaną wolne lokale mieszkaniowe,
MZB Sp z o.o. ogłosi uzupełniający etap rekrutacji.Nabór wniosków - Informacje

Pierwszy etap naboru wniosków do programu "Z Perspektywą w Stalowej Woli" kończy się 28 lutego 2018 roku.

 Pierwsze posiedzenie komisji kwalifikacyjnej odbędzie się w pierwszej połowie marca. Drugi etap naboru zostanie ogłoszony do końca marca 2018 roku.


Nabór wniosków - Informacje

W dniu 29 stycznia 2018 roku Miejski Zakład Budynków rozpoczyna nabór wniosków do udziału w Programie „Z Perspektywą w Stalowej Woli”.

 Formularze wniosków wraz z wszystkimi załącznikami dostępne są w sekcji Do Pobrania oraz bezpośrednio w siedzibie MZB Sp z o.o.. Wszelkie wyjaśnienia i pomoc w wypełnianiu wniosku uzyskać można w Sekretariacie MZB Sp z o.o. w Stalowej Woli przy ulicy Dmowskiego 1A, I-sze piętro pokój nr 10 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00, tel 15 643 36 90.
 Kompletne Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w Sekretariacie Miejskiego Zakładu Budynków Sp z o.o. w Stalowej Woli indywidualnym terminie wyznaczonym w czasie rejestracji. Wnioski będą rejestrowane według kolejności zgłoszeń. Nabór kandydatów trwał będzie do odwołania.
26 stycznia MZB ogłosi Regulamin Programu

W czasie najbliższego posiedzenia Rady Miejskiej w dniu 26 stycznia, Miejski Zakład Budynków ogłosi warunki udziału w miejskim programie budowy komunalnych bloków czynszowych.

 Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami na styczniowej Sesji Rady Miejskiej w Stalowej Woli MZB oficjalnie zaprezentuje główne założenia Stalowowolskiego Programu Budownictwa Wielorodzinnego „Z Perspektywą w Stalowej Woli” oraz przedstawi chyba najbardziej wyczekiwane przez zainteresowanych informacje dotyczące kosztów jakie ponosić będą przyszli lokatorzy mieszkań.
 Również 29 stycznia, na stronie www.perspektywa.stalowawola.pl udostępnione zostaną informacje, materiały oraz druki niezbędne dla wszystkich, którzy pragną zadeklarować chęć udziału w Programie.
Nowe bloki dla stalowowolskich rodzin 

„Z perspektywą w Stalowej Woli”,  tak nazywa się lokalny program budowy niedrogich czynszowych mieszkań komunalnych z dojściem do własności dedykowany młodym rodzinom ze Stalowej Woli oraz tym, które w Stalowej Woli pragną osiąść na stałe. 

 Stalowa Wola jako pierwsza gmina w naszym regionie uruchomiła swój własny program budownictwa mieszkaniowego, którego realizacja nabiera tempa i jeszcze w 2018 roku wkroczy w swoją końcową fazę. W ramach pierwszego etapu programu Miejski Zakład Budynków Sp z o.o. prowadzi przy ulicy Orzeszkowej inwestycję budowy dwóch bloków mieszkalnych, w których swój dom znajdzie aż 96 rodzin. Planowane zakończenie budowy, to czwarty kwartał 2018 roku, a klucze powinny trafić do rąk pierwszych lokatorów najpóźniej w styczniu 2019 roku.
 Mieszkania są komfortowe, ustawne i dedykowane rodzinom, a więc spełniające oczekiwania rodziców oraz ich rosnących pociech. Każdy lokal posiadać będzie balkon oraz pomieszczenie piwniczne. Mieszkania na parterze każdego z budynków dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokale na trzecim piętrze przeznaczone są z kolei dla potrzeb dużych rodzin, a ich rozkład jest dwupoziomowy z antresolą na poddaszu idealną dla stworzenia dogodnej przestrzeni sypialnianej.
Bloki są zaprojektowane tak, by spełniały najsurowsze normy energooszczędności, a wiec koszty utrzymania samych lokali będą wyjątkowo niskie. Każde mieszkanie posiada ponadto indywidualne opomiarowanie zużycia ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania, co pozwoli lokatorom na dodatkową kontrolę wysokości rachunków za media.
 W ramach inwestycji Miejski Zakład Budynków Sp. z o.o. wybuduje całą niezbędną infrastrukturę dla nowego osiedla. Działka na której powstają bloki będzie wygrodzona od strony lasu, pomiędzy budynkami pojawią się chodniki, parkingi oraz drogi dojazdowe, a dopełnieniem całości będą ławki, oświetlenie, altanka śmietankowa oraz plac zabaw dla dzieci.
Parcela przy ulicy Orzeszkowej, gdzie powstają nowe miejskie bloki będzie umożliwiała dalszą kontynuację Programu na miarę zainteresowania przyszłych lokatorów.